News & Announcements

Yöntem Kozmetik A.Ş., Netoloji BPM E-Flow ailesine katıldı...

Kasım 22-2013

Yöntem Kozmetik A.Ş. Temmuz 1998'de Musa Kazım Engin tarafından, Engin Şirketler Grubunun bir parçası olarak, kozmetik sektöründe lider markaların Türkiye'de pazarlama, satış ve dağıtımını yapmak üzere kurulmuştur.
Kurulduğu tarihten itibaren, bireylerin kozmetik kültürünü artıran ve zengin ürün çeşitliliği ile her noktada buluşmalarını sağlayan Yöntem, Türkiye kozmetik pazarına katma değer sağlayan öncü bir şirket olma vizyonu ile hareket etmektedir.
Yöntem'in zengin ürün portföyünün ilk üyesi, 1998 yılından itibaren, Procter & Gamble'ın dünyaca ünlü kozmetik markası Max Factor'dür.
2005 yılından itibaren ise gerek parfüm gerek cilt bakım alanında çalışan üretici firma ve marka sayısı hızla artmıştır. Yöntem, Procter & Gamble'ın Puma ve Olay, Puig'un Antonio Banderas ve Mango, Selective Beauty'nin Benetton gibi dünya çapında markalarını Türk tüketicisiyle başarıyla tanıştırmıştır.
Yöntem, kozmetik sektöründeki hızlı büyümesinin ardından hızlı tüketim sektörünün benzer başka kollarında da faaliyet göstermeye başlamış ve 2007'nin başından itibaren dünyanın prestijli markası Braun'u Türkiye'nin 55 ilinde tüketicilere ulaştırma görevini üstlenmiştir.
2013 yılında E-Flow ile tanışan Yöntem, ürünün özellikleri ve yetenekleri ile kendi ihtiyaçları paralelinde en uygun çözüm olarak E-Flow ile çalışmaya karar verdi. Bu projede yer alacak ekip Netoloji iş ortaklarından Aryada danışmanları, Yöntem Kozmetik Mali İşler Direktörlüğü içerisindeki anahtar kullanıcılardan ve Yöntem Kozmetik içerisindeki teknik kişilerden oluşturuldu. Aryada yönetimindeki E-Flow projesinde yalnızca 1 hafta kadar kısa bir sürede E-Flow Designer eğitiminin ardından kendi süreçlerini tasarlamaya başladılar.